cs en he

Aktuality

Pozvánka na bohoslužbu
6. 6. 2022

Pozvánka na bohoslužbu

U příležitosti návštěvy Andrew Goldsteina v Kolíně vás srdečně zveme na BOHOSLUŽBU do kolínské synagogy.

Bohoslužba se bude konat v pátek 17. června v 18 hodin a bude ji sloužit rabín David Maxa z Prahy a Andrew Goldstein z Londýna.

 

+

Dne 5., 9. a 13. června 1942 odjely z Kolína tři židovské transporty (celkem 2202 lidí) do Terezína, bohoslužba se koná u příležitosti  80. výročí této události.

Do všech kolínských památek s jednou vstupenkou
1. 6. 2022

Do všech kolínských památek s jednou vstupenkou

Chcete poznat všechny kolínské památky důkladně, v klidu a za zvýhodněnou cenu?

Pak je pro vás ideální společná vstupenka do devíti kolínských objektů, kterou jsme pro všechny místní i návštěvníky připravili. 

+

Prodává se ve variantách základní, snížené a rodinné vstupné s platností jeden měsíc od zakoupení a k dostání bude v Městském i Turistickém informačním centru a dále na pokladně Bartolomějského návrší a rozhledny Vodárna. Do vstupenky jsou zapojeny všechny objekty Bartolomějského návrší i Regionálního muzea v Kolíně, synagoga a rozhledny Vodárna i Práchovna, která bude opět pravidelně otevřena o sobotách a nedělích od 11. 6. do 18. 9. 2022.

Základní vstupné: 350 Kč

Snížené vstupné: 200 Kč

Rodinné vstupné: 950 Kč (2 dospělí + max. 3 děti)

 

PLATNOST vstupenky je 1 MĚSÍC od zakoupení. Na prohlédnutí VŠECH KOLÍNSKÝCH PAMÁTEK budete mít tedy DOST ČASU.

SPOLEČNOU VSTUPENKU zakoupíte v KOLÍNĚ na uvedených prodejních místech:

Městské informační centrum, ul. Na Hradbách

Veigertovský dům - pokladna muzea, Karlovo nám.

Červinkovský dům, ul. Brandlova

Rozhledna Vodárna, u. Míru

Objevte všechny poklady královského města.

Třetí za polovic, sedmá zdarma 2022 - soutěž o zvýhodněné a volné vstupy, atraktivní ceny a dárky
16. 5. 2022

Třetí za polovic, sedmá zdarma 2022 - soutěž o zvýhodněné a volné vstupy, atraktivní ceny a dárky

S projektem Objevuj památky, jehož snahou je informovat o jedinečnosti, potenciálu a aktuální turistické nabídce zapojených objektů, jsme se se synagogou zapojili do programu Třetí za polovic, sedmá zdarma

+

Na 58 památkách v celé republice je možné získat speciální razítko, následně slevu nebo vstup zdarma. Hraje se navíc o krásné ceny, takže neváhejte a přijďte si k nám pro razítko do své hrací karty. Hrací kartu získáte i na pokladně. Více informací, přesná pravidla a seznam zapojených objektů najdete na www.objevujpamatky.cz/motivacni-program

Aktuální výstava v synagoze:  MUŽ, KTERÝ SE VZEPŘEL ZLU Richard GLAZAR (1920-1997)
8. 5. 2022

Aktuální výstava v synagoze: MUŽ, KTERÝ SE VZEPŘEL ZLU Richard GLAZAR (1920-1997)

Ing. Richard Glazar byl československý žid,  kterému se jako jednomu z nemnoha podařilo utéci z vyhlazovacího tábora Treblinka. Přežil, aby mohl podat svědectví o nacistických zločinech. Svůj příběh sepsal ihned po válce v knize Treblinka, slovo jak z dětské říkanky, která česky ovšem vyšla až v r. 1994.

Pro letošní turistickou sezonu připravili manželé Jouzovi výstavu věnovanou tomuto muži. 

+

Letos si také připomínáme 600. výročí od první zmínky o kolínské synagoze. Kromě stále expozice „Žili tu s námi“ si zde můžete prohlédnout i výstavu „Léta žalu a strastí“, která na základě vzpomínek a dalších materiálů přibližuje tragická léta 1938 – 1945 s důrazem na kolínské transporty v roce 1942. Letos si tedy připomínáme 80 let od této smutné události. Jste srdečně zváni.